PRODUCENT

Unia Europejska

Blog

Jaki kombajn do marchwi wybrać? Nowa oferta maszyn do zbioru warzyw

JAKI KOMBAJN DO ZBIORU WARZYW KORZENIOWYCH?

Zakup kombajnu do warzyw korzeniowych w gospodarstwie, gdzie uprawia się marchew, pietruszkę, buraczek ćwikłowy, seler czy pasternak to z pewnością jedna z ważniejszych inwestycji. Analizując wielkość gospodarstw produkujących te warzywa to  najpopularniejsze na rynku są kombajny zaczepiane jednorzędowe.  Zmiany w kierunkach rozwoju gospodarstw powodują,  że poszukiwane są również inne rozwiązania, którym staramy się sprostać.

Optymalne warunki wschodu

Zanim jednak kombajny ruszą na pole ważne aby wcześniej dobrze je przygotować . Przede wszystkim optymalne warunki do wschodu roślin gwarantują profesjonalnie przygotowane redliny jakie można uzyskać agregatem AUR. Na ich temat pisaliśmy tutaj. Głębokie spulchnienie gleby na 25 cm poprawia jej strukturę a lemieszom kombajnu ułatwia późniejsza pracę.  Precyzyjny punktowy wysiew warzyw to klucz to produkcji o wysokiej jakości ale również podstawa udanego kombajnowego zbioru. Do punktowego wysiewu nasion polecamy siewniki MAX PNEMATIC.

Czym kierować się przy wyborze kombajnu do zbioru warzyw

Przede wszystkim, największą popularnością wśród producentów marchwi cieszą się kombajny do warzyw jednorzędowe zaczepiane do ciągnika( zawieszane). Na rynku dostępne są również modele wielorzędowe oraz samojezdne. Rolnicy wybierają zarówno maszyny nowe jak i używane, produkty polskich producentów oraz zagraniczne. Najczęściej zadawanym pytaniem jest oczywiści pytanie o cenę. Warto jednak najpierw dokładnie przyjrzeć się ofercie maszyn jaką mamy na rynku. Wybieramy produkt, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Kombajn jednorzędowy zaczepiany do ciągnikakombajn dwurzędowy

zaczepiany

kombajn samojezdny

dwurzędowy

 

Na początek musimy więc sobie odpowiedzieć  3 pytania:

  1. Wielkość areału, na którym będzie pracował kombajn
  2. Park maszynowy jakim dysponujemy i który będzie współpracował z kombajnem
  3. Przeznaczenie produkowanych warzyw

Ważnym aspektem jest również opinia innych użytkowników oraz dostępność części zamiennych i serwisu.

Czym kierować się wybierając maszynę dla siebie? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie poruszając kilka zasadniczych kwestii.

Kombajn do marchwi używany czy nowy?

Używane kombajny do warzyw kuszą swoją niską ceną, ale taka oszczędność na start może być tylko pozorna. Większość tych maszyn jest mocno wyeksploatowana. Szczególną uwagę należy zwrócić na stopień zużycia pasów chwytających, modułu obrywającego, stan transporterów i hydrauliki. Może się okazać, że serwis i wymiana głównych roboczych zespołów będzie nieopłacalna. Poza tym dochodzi jeszcze dostępność części zamiennych, których zakup  będzie po prostu niemożliwy.

  V  

Kombajn polski czy zachodni?

Asa-lift, Simon, Dewulf – tych producentów nie trzeba rekomendować. Czy to znaczy jednak, że jesteśmy skazani na marki zachodnie, których zakup wiąże się z pewnymi konsekwencjami? Po pierwsze – dość wysoka cena w stosunku do kombajnów polskich producentów. Po drugie  – dostępność serwisu i części zamiennych – zwłaszcza w trakcie sezonu. Mimo, że dealerzy tych maszyn oferują wsparcie, to nie zawsze uda się załatwić sprawy „od ręki”.

Kombajny do warzyw polskiej produkcji już dawno nie odbiegają jakością od maszyn zachodnich. Maszyny posiadają solidną budowę, nowoczesne rozwiązania technologiczne i radzą sobie niemal w każdych warunkach polowych. Decydując się na kombajn do warzyw marki WEREMCZUK każdy klient otrzymuje wsparcie firmowego serwisu. Jesteśmy podczas pierwszego uruchomienia maszyny w polu i przez cały okres gwarancyjny i pogwarancyjny. Potwierdzeniem jakości tych kombajnów jest fakt, że co raz częściej trafiają one na eksport do krajów Europy zachodniej, wschodniej i południowej.

    

Kombajny do warzyw na miarę potrzeb

Jaka jest propozycja firmy WEREMCZUK? To przede wszystkim kombajn ALINA SUPERNOVA – kombajn jednorzędowy, zaczepiany do ciągnika. Najchętniej wybierany przez polskich i nie tylko rolników. Poza tym ciekawą alternatywę stanowią mniejsze kombajny tego typu – ALINA ECO II. Dostępne są one w trzech wersjach: w wersji z transporterem na przyczepę, w wersji ze skrzyniopaletą na kombajnie, czy ze zbiorem do skrzynek na platformie roboczej kombajnu. Dla producentów, którzy mają pracują na dużych areałach mamy w ofercie kombajny dwurzędowe MAXIMUS – samojezdny i zaczepiany.

Co wyróżnia te maszyny:

  • Mocna i wytrzymała konstrukcja
  • Wydajna praca w każdych warunkach
  • Wysoka jakość zbioru
  • Efektywne oczyszczanie
  • Hydrauliczne napędy zespołów roboczych
  • Płynna regulacja parametrów pracy
  • Wyposażenie dopasowane do Twoich potrzeb

Najlepsze rozwiązania dla Twojego gospodarstwa

Automatyczna regulacja chwytania za nać, podbieraki naci (zwykłe lub obrotowe) i mocne ząbkowane pasy sprawiają, ze warzywa wykopywane są z wyjątkową starannością. Wieloetapowy system czyszczenia pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości warzyw. Dokładnie oczyszczone z ziemi oraz pozostałości naci korzenie mogą być bezpiecznie przechowywane. Wytrzymała, napędzana  hydraulicznie  głowica obrywająca umożliwia oddzielenie korzenia od naziemnej części rośliny. Zastosowanie skrobaka na każdym z pasów zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń, umożliwiając tym samym efektywną pracę.

Maksymalny komfort pracy

Elektroniczne sterowanie indywidualne funkcjami maszyny to najnowsze rozwiązanie dostępne w kombajnach do zbioru warzyw ALINA. Znacznie upraszcza ono pracę operatora kombajnu oraz umożliwia podjęcie bardzo szybkiej reakcji w przypadku wystąpienia takiej konieczności.

Te wszystkie zalety są wspólną cechą kombajnów do marchwi, które zgadują się w ofercie WEREMCZUK Agromachines. W drugiej części artykułu dowiecie się czym charakteryzuje się każda z dostępnych wersji kombajnu… cdn.

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER