fbpx

PRODUCENT

Unia Europejska

Blog

Kombajn do zbioru wiśni FELIX-Z ponownie prezentuje swoje możliwości

Pod koniec lipca mieliśmy przyjemność gościć w naszym kraju oraz firmie naszego węgierskiego dealera wraz z dość liczną grupą producentów wiśni, pochodzących z tego właśnie kraju. Głównym celem ich wizyty była możliwość obejrzenia pracującego w sadzie kombajnu do zbioru owoców pestkowych FELIX-Z.
Mechanizacja zbioru wiśni jest niezwykle ważnym aspektem, który pozwala podnieść konkurencyjność produkcji. Każdy sadownik potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego sprzętu, który umożliwi efektywną pracę a właśnie takim jest kombajn wiśniowy FELIX-Z.

 

 

Kombajn do zbioru wiśni FELIX-Z

 

 

Świetna kondycja sadu po zbiorze mechanicznym

 

Korzystając z uprzejmości jednego z naszych klientów zaprosiliśmy gości do sadu położonego pod Lublinem.

Pan Zbigniew- sadownik, który umożliwił nam zorganizowanie całego wydarzenia, przyjął nas niezwykle ciepło i życzliwie. Już od ponad ośmiu lat jest on szczęśliwym posiadaczem kombajnu do pestkowych FELIX-Z. Mechanizacja zbioru wiśni, przy powierzchniach plantacji, które posiada sadownik jest konieczna.
Pan Zbigniew z dumą i  satysfakcją opowiadał o swojej pracy a także z ochotą udzielał odpowiedzi na pojawiające się pytania.
Na plantacjach należących  do Pana Zbigniewa, owoce zostały już zebrane z drzew. Właściciel zaprosił nas jednak pomimo tego do obejrzenia swoich  sadów. Była to świetna sposobność do zbadania wpływu mechanicznego zbioru owoców na ostateczną kondycję plantacji.

 

Dobra kondycja sadu wisniowego po zbiorze mechanicznym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naturalnie sad, po zbiorze kombajnem FELIX-Z, ma się bardzo dobrze. Przystosowanie plantacji do zbioru mechanicznego a także prawidłowe prowadzenie drzew i wykonywanie wszystkich zalecanych zabiegów gwarantuje utrzymanie jak najlepszej kondycji sadu, co potwierdzają powyższe zdjęcia.

 

Podczas gdy część klientów oglądała sad po zbiorze kombajnem, inni wymieniali swoje poglądy i uwagi dotyczące technologii uprawy tych drzew.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kombajn do wiśni podczas pracy

 

Wreszcie udaliśmy się do zaprzyjaźnionego plantatora, który był w trakcie zbiorów, z użyciem kombajnu FELIX-Z, produkcji firmy WEREMCZUK FMR.

Sad, w którym pracowała maszyna, ma już kilkanaście lat a w tym roku drzewa obrodziły niezwykle obficie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Węgierscy sadownicy z uwagą obserwowali pracę kombajnu do wiśni. Producenci mieli wystarczająco dużo czasu, by zapoznać się z zasadą pracy maszyny oraz ocenić efekty zbiorów.
Pomimo, że maszyna pracuje na plantacjach już od ośmiu lat, nadal świetnie się sprawdza. Warto tutaj podkreślić, że  jakość zebranych owoców jest odpowiednia do przetwórstwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maszyny do zbioru wiśni

 

Po intensywnych obserwacjach w sadzie, udaliśmy się do siedziby firmy WEREMCZUK FMR, aby w spokoju i bez pośpiechu można było ponownie zapoznać się z zasadą pracy kombajnu do zbioru wiśni FELIX-Z  a także otrząsarki do wiśni MAJA AUTOMATIC-LK.
Na miejscu, nasz pracownik, wykonał pokaz uruchomienia tych maszyn. Klienci zaś mieli możliwość dokładnego obejrzenia nowych maszyn oraz zadania pytań naszej załodze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy naszym węgierskim gościom za przybycie.

Właścicielowi plantacji dziękujemy za możliwość obejrzenia kombajnu do zbioru wiśni FELIX-Z podczas pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku, który przedstawia jak radził sobie nasz kombajn do wiśni w tym sadzie-
https://www.youtube.com/watch?v=RCpiyflx0d8.

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER