fbpx

PRODUCENT

Unia Europejska

Blog

Jak stworzyć optymalne warunki do uprawy warzyw – na redlinach, zagonach czy na płasko

Duża konkurencja, wysokie koszty produkcji, drogie nasiona i wiele jeszcze innych czynników, sprawiają że producenci warzyw chcą przede wszystkim zapewnić optymalne warunki do ich uprawy,  tak aby uzyskać jak najlepszy produkt, który będzie spełniał wysokie oczekiwania końcowych odbiorców. Oprócz inwestycji w nasiona, nawozy i środki ochrony roślin potrzebny jest jeszcze odpowiedni sprzęt. Pozwoli to obniżyć koszty produkcji w gospodarstwie, podnieść jego prestiż i zwiększyć konkurencyjność.

Od siewu do zbioru

W swojej ofercie posiadamy maszyny, które pozwolą stworzyć przede wszystkim najlepsze warunki do uprawy warzyw korzeniowych.(marchew, pietruszka, seler, pasternak, buraczek ćwikłowych oraz cebula, rzodkiewka, ogórek itp.) W kilku najbliższych artykułach przedstawimy Wam bliżej produkowane  przez nas maszyny, ich modele, możliwości i zalety.

Siew na redlinach, zagonach czy na płasko?

Producenci warzyw korzeniowych zapewne wiedzą, że uprawa tych warzyw na podwyższonych zagonach czy redlinach pozwala uzyskać długie i kształtne korzenie. Poza tym zapewnia dobre podsiąkanie gleby, co z pewnością wpływa na równomierne wschody i wzrost roślin.

profesjonalne-redliny  formowanie-zagonów-agregatem-aur optymalne-warunki-uprawy-warzyw

Łatwiej również jest stosować nawozy mineralne. Przy uprawie na zagonach można je równomiernie rozprowadzić po powierzchni gleby.  Wg szacunków przy takim systemie uprawy warzyw korzeniowych (na redlinach lub zagonach) plony mogą być wyższe o 20-30% niż przy uprawie na płasko. (źródło: http://www.warzywapolowe.pl/siew-marchwi/)

Profesjonalne redliny i zagony – 3 główne cechy

Doświadczenie wielu producentów warzyw pokazuje, że redlina czy zagon, które dadzą efekt w postaci wysokich plonów bardzo dobrej jakości to redliny które:

  • zapewnią głębokie spulchnienie gleby,
  • będą równomiernie uformowane na całej długości
  • przetrwają w takim samym stanie od wiosny do jesieni

profesjonalne-redliny-aur-mr-maszyny-weremczuk

Formowanie profesjonalnych redlin wymaga, aby ziemia pod redliny była przygotowana przez specjalistyczną glebogryzarkę, spulchniającą ziemię do 25 cm głębokości. Następnie zostaje mocno uformowana redlina z odpowiednio dużej ilości ziemi, o dobrze utwardzonych brzegach.

Agregaty uprawowe do redlin i zagonów

Jeżeli zastanawiasz się jaką maszynę wybrać przyjrzyj się naszej serii redliniarek – agregatów uprawowych do redlin AUR.

Nasze agregaty mają zdaniem naszym i kilkuset użytkowników, odpowiednią budowę i funkcję do tego by uzyskać bardzo dobre redliny. Wyposażone są one w specjalną glebogryzarkę głębokospulchniającą o bardzo mocnych i odpornych na ścieranie zębach.

zeby glebogryzarki aur weremczuk

     

Spulchnia ona glebę na te właściwe 30cm, po czym narzuca odpowiednio dużą masę ziemi do uformowania redlin lub zagonów. Na na koniec porządnie ugniata powierzchnie boczne zachowując miękki środek.

agregat do formowania zagonów weremczuk    aur2 formowanie zagonu

Przy wyborze odpowiedniego wyposażenia agregaty z powodzeniem mogą być wykorzystywane do ziemniaka jak również jedynie do spulchniania ziemi bez formowania redlin.

Na miarę mniejszych możliwości – maszyna do redlin MR

Jeśli szukasz maszyny która rozwiąże ci problem wykonania właściwych redlin przy rozsądnych kosztach to maszyna do redlin MR wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Formuje bardzo dobrą redlinę i jest w umiarkowanej cenie. Nie wymaga dużych mocy ciągników. Ostateczna jakość redliny w dużym stopniu zależy od Ciebie – jeżeli gleba będzie odpowiednio głęboko spulchniona, bez grud i zanieczyszczeń z poprzednich upraw, możesz mieć pewność, że uzyskasz redlinę o jakiej myślałeś.

Efektywność maszyny wynika z jej budowy i zastosowanych materiałów. Nie oszczędzamy na materiałach i konstrukcji, nasze maszyny są solidne i trwałe.

Maszyny MR dostępne są w wersji dwu i czterorzędowej.

Razem czy osobno – agregaty uprawowo-siewne

Agregaty AUR mogą być agregowane z siewnikiem pneumatycznym do warzyw MAX PNEUMATIC. Opcja ta pozwala skrócić czas pracy i obniżyć koszty przy uprawie warzyw na redlinach lub zagonach. Konfiguracja maszyn zależy wyłącznie od Ciebie. Nasi doradcy pomogą dobrać Ci rozwiązanie dopasowane do Ciebie. Obejrzyj zestaw uprawowo-siewny w pracy

Czym zasiać warzywa?

Na to pytanie odpowiemy już w kolejnym artykule.

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER