PRODUCENT

Blog

ALINA ECO II – nowe modele, nowe rozwiązania

Alina ECO II to najnowsza wersja kombajnu ALINA przeznaczona na małe i średnie gospodarstwa, w których producenci warzyw cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność maszyny. Ten prosty i ekonomiczny kombajn wyposażony w podstawowe zespoły robocze zapewnia wysokiej jakości zbiór i doskonale sprawdza się przy zbiorze marchwi, pietruszki, buraczka ćwikłowego czy selera.

 

 

ALINA ECO II może być wyposażona w transporter umożliwiający zbiór warzyw na przyczepę jadącą  obok lub w krótki transporter do zbioru w skrzyniopaletę umieszczoną na rolkach na ramie kombajnu. Transportery te można montować zamiennie na tej samej ramie.

     

Transporter na przyczepę w ALINIE ECO II posiada zagięcie, które zwiększyło maksymalny wysięg transportera do 4200 mm i jednocześnie pozwoliło dokładniej ustawić wysokość sypania warzyw na przyczepę lub ustawionych tam w dwóch rzędach skrzyniopalet, zarazem minimalizując możliwość powstawania uszkodzeń.

Zębaty pasy  w zespole zbierającym jeszcze dokładniej chwytają nać i transportują warzywa do zespołu obrywającego. Prosta i łatwa regulacja głębokości pracy wyorywacza pozwala na płynne zagłębianie się w ziemi i eliminuje ryzyko uszkodzenia wyorywacza.

                                

Większe koła pozwalają na pracę kombajnu w każdych warunkach polowych.

W kombajnie zastosowano standardowe podbieraki rurowe i dwa nieaktywne otrząsacze ziemi. Do napędu zespołów roboczych wykorzystano pompę 1-sekcyjną a kombajn korzysta z hydrauliki ciągnika. W przypadku kombajnów przystosowanych do zbioru warzyw na przyczepę potrzebny jest ciągnik z dwoma parami wyjść hydrauliki zewnętrznej: jedno wyjście do sterowania wysokości chwytania za nać a drugie wyjście do sterowania wysokością transportera. Sterowanie tymi podzespołami odbywa się elementami sterującymi ciągnika. Przy wersji kombajnu do zbioru w skrzyniopaletę umieszczoną na kombajnie potrzebna jest tylko jedna para wyjść – regulacja wysokości transportera odbywa się za pomocą śruby.

Przewidziano również wersję kombajnu bez własnej hydrauliki – potrzebna jest wtedy jeszcze jedna para wyjść z ciągnika do zasilania odbiorników.

W zależności od potrzeb klienta kombajn może być opcjonalnie wyposażony

 • w automatykę sterowania chwytania za nać i elektrozawory do sterowania podzespołami za pomocą sterownika umieszczonego w kabinie ciągnika
 • w zawory do zmiany kierunku ruchu pasów chwytających za nać oraz głowicy,
 • w podbieraki obrotowe,
 • w otrząsacz obrotowy ziemi – jedną lub dwie sztuki,
 • w dodatkową pompę (2 sekcja) do sterowania elementami kombajnu – w tym przypadku nie potrzebne są wyjścia zewnętrznej hydrauliki ciągnika,
 • w szczotki czyszczące pas.
 • krótki transporter z widłami i rolkami do zbioru marchwi do skrzyniopalety umieszczonej na kombajnie (dla wersji ze zbiorem na przyczepę).

Parametry techniczne kombajnu.

 

 • Zapotrzebowanie mocy ciągnika   – 80 KM
 • Maksymalna szerokość ciągnika przy zbiorze w skrzyniopalety umieszczone na przyczepie – 2,1 m
 • Maksymalna szerokość ciągnika przy zbiorze na przyczepę luzem – 2,4 m
 • Maksymalna wysokość podnoszenia transportera na przyczepę – 2,6 m
 • Maksymalna wysokość od podłoża do wierzchu skrzyni na przyczepie – 2,2 m
 • Maksymalna wielkość skrzyń do zbioru na kombajnie – 1,2×1,2 m

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER