PRODUCENT

JOANNA MULTI-FRUIT – kombajn do owoców jagodowych z potencjałem

MULTI-FRUIT to najnowsze rozwiązanie jakie firma WEREMCZUK FMR proponuje swoim klientom, którzy chcą zbierać różne uprawy jagodowe w tym maliny jesienne jednym kombajnem a jednocześnie dbają o jakość zebranych plonów i jakość plantacji w czasie zbioru jak i po zbiorze.

 

Nowe możliwości w kombajnach do owoców jagodowych

Kombajny z serii JOANNA a więc JOANNA-4 i JOANNA PREMIUM zarówno w wersji SLIM jak i STANDARD mogą być wyposażone w opcję MULTI-FRUIT, która pozwala na wysokiej jakości zbiór jednym kombajnem porzeczek, agrestu, aronii, jagody kamczackiej, świdośliwy, dzikiej róży i malin jesiennych, bez zmiany wyposażenia maszyny. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnego wysuwanego rozdzielacza jest możliwy zbiór jagodowych także z krzewów niskoowocujących, bez konieczności montowania przystawki do młodych krzewów.

kombajn do owoców jagodowych

 

Kombajn do owoców  a technologia zbioru w 3D 

Wpływ właściwości krzewu na pracę kombajnu do zbioru owoców

Na funkcjonalność kombajnów porzeczkowych z opcją MULTI-FRUIT można spojrzeć wielowymiarowo.
Po pierwsze, kształt i właściwości zbieranych krzewów różnią się od siebie, sztywne i krótkie pędy porzeczek w czasie zbioru będą zachowywały się zupełnie inaczej jak elastyczne i długi pędy malin, czy dzikiej róży. Nowy zakres regulacji jaki daje opcja MULTI-FRUIT pozwala na ustawienie maszyny do pozycji „STANDARD” odpowiedniej do zbioru owoców z krzewów porzeczki, aronii czy dzikiej róży.

kombajn do zbioru aronii

Dzięki pozycji „AKTYWNY MODUŁ” kombajn może zbierać owoce z krzewów niskoowocujących np. młodą porzeczkę, agrest czy jagodę kamczacką z efektem jaki do tej można było osiągnąć przy zastosowaniu przystawki do młodych krzewów.

Kombajn do zbioru agrestu

Kolejna pozycja „ZBIÓR MALIN” pozwala na efektywny zbiór malin jesiennych uprawianych bez podpór.

Kombajn do porzeczek podczas zbioru malin

 

Rodzaj owoców a parametry pracy kombajnu porzeczkowego

Po drugie, zachowanie się owoców w trakcie otrząsania różni się. Amplituda drgań i siła uderzenia do zbioru porzeczki będzie inna niż w przypadku aronii, czy dzikiej róży, które wymagają zmiany parametrów pracy aby owoce mogły oderwać się od krzewu. Zupełnie inaczej jest przy zbiorze jagody kamczackiej i maliny, które bardzo lekko trzymają się krzewu. WEREMCZUK FMR od kilku lat oferuje swoim klientom kombajny do owoców z uniwersalnym otrząsaczem, który dzięki zastosowaniu przestawnej głowicy i regulacji amplitudy drgań pozwala na efektywny zbiór różnych rodzajów owoców. Już to rozwiązanie, wprowadzone do oferty kilka lat temu pozwoliło na znacznie efektywniejsze wykorzystanie maszyny.

Kombajn do porzeczek
Po trzecie – sama struktura owoców, która ma zasadniczy wpływ na jakość owoców po zbiorze mechanicznym. Delikatna malina będzie potrzebowała zupełnie innego podejścia jak bardziej odporna na otrząsanie aronia czy porzeczka. Opcja MULTI-FRUIT pozwala na wymianę palców otrząsających z metalowych na plastikowe, jeżeli plantator uzna to za potrzebne, niemniej jednak zbiór z palcami metalowymi jest również bardzo dobry.
Wszystkie maszyny do zbioru owoców z serii JOANNA, także te z opcją MULTI-FRUIT mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy poprzez dobór odpowiedniego wyposażenia opcjonalnego.

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER