fbpx

PRODUCENT

Zbiór malin z kombajnem KAREN w roli głównej

Polska jest jednym z czołowych producentów malin na świecie. Wzrost nasadzeń, w ostatnich latach, zwłaszcza odmiany letniej, wpłynął na zwiększenie zainteresowania tematem mechanizacji zbiorów. Firma WEREMCZUK stara się dbać o potrzeby producentów i wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom.

Przez wiele miesięcy trwały intensywne prace, nad nowym obliczem kombajnu, który sprosta wymaganiom stawianym przez plantatorów i zwiększy konkurencyjność gospodarstw. Owocem tych działań, następczynią NATALII P,  maszyny wyprodukowanej wiele lat temu, jest KAREN- kombajn do zbioru malin i borówki.

 

 

Malinowy zawrót głowy

Sezon zbioru maliny letniej w naszym kraju trwa w pełni. Pomimo tego, że w tym roku rozpoczął się on już na początku czerwca, sadownicy nadal mają ręce pełne roboty. Nasz najnowszy kombajn malinowy również zbiera swoje pierwsze plony. Ten sezon to świetny czas na przeprowadzenie pełnego sprawdzianu jego umiejętności.

W ostatnim czasie KAREN odwiedziła już kilka malinowych plantacji. W większości było to maliny odmiany Glen. Zróżnicowany był natomiast zarówno wiek plantacji, jak również sposób jej prowadzenia. 

 

 

Mechaniczny zbiór malin kombajnem KAREN możliwy jest już od drugiego roku owocowania. Maszyna pracowała zarówno na młodej plantacji, jak również na takiej, która prowadzona  jest od kilkunastu lat. Różne były również rodzaje stosowanych podpór. W tym przypadku KAREN także pozytywnie przeszła swój test. Świetnie radzi sobie w kontakcie ze słupami prostymi, jak również z podporami w kształcie litery T.

 

 

Niezwykle istotną funkcją tego kombajnu jest możliwość regulacji jego wysokości względem podłoża. Opcja to umożliwia pracę na zróżnicowanych terenach pod względem ich nachylenia.
KAREN bardzo dobrze radzi sobie w trudniejszych warunkach. Ważnym aspektem są również umiejętności operatora ciągnika i maszyny oraz dostosowanie ustawień do indywidualnych potrzeb.

 

 

Zbiór mechaniczny a jakość

Kombajn KAREN to maszyna zaprojektowana z przeznaczeniem głównie do zbioru owoców malin i borówki. Zastosowany tu zespół pionowych otrząsaczy jest delikatny dla krzewów, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie wielokrotnego zbioru podczas sezonu owocowania. Doskonale zsynchronizowany system osłon i uszczelnień zapobiega występowaniu strat, natomiast wydajne oczyszczanie pozwala uzyskać owoce o bardzo dobrych parametrach jakościowych.

 

 

 

Mechanizacja szansą na zwiększenie konkurencyjności

Każdy producent decydując się na rozwój swojego gospodarstwa musi postanowić w jaki sposób będzie prowadzić swoją produkcję.
Czy znajdzie odpowiednią liczbę pracowników? Czy pracownicy, których zatrudni, będą sumiennie wykonywać swoje obowiązki?
W ostatnich latach temat pracowników sezonowych w rolnictwie powraca bardzo często. Okazuje się bowiem, że już od jakiegoś czasu, zmniejsza się liczba osób chętnych do pracy w tym sektorze.
Rozwiązaniem tego problemu może okazać się mechaniczny zbiór owoców.

 

 

Gospodarstwa, które decydują się na mechanizację produkcji, podnoszą tym samym swoją konkurencyjność na rynku. 
Mniejsza liczba osób pracujących przy zbiorze owoców zmniejsza koszty produkcji a tym samym wpływa na zwiększenie jej opłacalności.
Nie zwlekaj i podejmij decyzję o mechanizacji zbioru już dziś!

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER