fbpx

PRODUCENT

Unia Europejska

Blog

Mechaniczny zbiór owoców – wiśnie, śliwki i jabłka

Producenci wiśni, śliw, jabłek przemysłowych i  innych owoców pestkowych, oczekują wysokiej jakości maszyn, które zwiększają efektywność pracy i podnoszą jej komfort. Ważne jest aby jednocześnie optymalizowały i ułatwiały cały proces produkcji począwszy od przygotowania pola do nasadzeń, poprzez pielęgnację sadów i  zbiór owoców przy równoczesnym obniżaniu kosztów produkcji.

 

Tradycja i doświadczenie w produkcji maszyn sadowniczych

Działamy w branży blisko 40 lat. Zdobyte doświadczenia pozwoliły nam doskonale poznać wymagania producentów owoców w Polsce i za granicą. Dzisiaj, będąc liderem w na rynku maszyn sadowniczych oferujemy najwyższej jakości sprzęt wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych klientów, którzy stawiają na mechaniczny zbiór owoców.

W naszej ofercie znajdziecie agregaty otrząsająco-czyszczące z serii MAJA oraz kombajny FELIX. Maszyny te doskonale sprawdzą się w sadach tradycyjnych jaki tych nowoczesnych, prowadzonych w technologii szpalerowej i nastawionych na towarową produkcję owoców.

Solidne podstawy 

Agregaty otrząsająco-czyszczące MAJA są dostępne na rynku od kilkunastu lat i cenione są przez klientów w Polsce jak i na świecie. Początkowo oferta skierowana była do sadowników, którzy swoje sady prowadzą w sposób tradycyjny – dzisiaj także do tych, którzy stawiają na ich intensywny rozwój.

 

Agregat  MAJA dostępny jest w dwóch opcjach – pierwszy model dostosowany jest do ekranu o szerokości maksymalnie 4m (zaprojektowany z myślą o sadach nowoczesnych, intensywnych) a drugi – szerszy – do ekranu o szerokości maksymalnej 6m (wieloletnie sady tradycyjne). W zależności od rozstawu drzew w sadzie, ekrany można wymieniać na szersze lub węższe. Ekran rozkładany i zwijany jest ręcznie i potrzeba do tego minimum dwóch osób. To rozwiązanie sprawdza się w sadach od kilkunastu lat i  pozwoliło zastąpić zbiór zwykłymi otrząsarkami, gdzie owoce zbierało się na rozłożone plandeki i ręcznie przesypywało do skrzynek lub skrzyń usuwając przy okazji nieczystości. Agregaty MAJA wyposażony w moduł otrząsająco – czyszczący pozwoliły znacznie skrócić czas zbioru wiśni z jednego drzewa, poprawiając jakość owoców i zmniejszając liczbę osób pracujących w sadzie.

mechaniczny-zbiór-sliwek 

 

Automatic w sadzie

Kolejną propozycją mechanicznego zbioru owoców jest MAJA AUTOMATIC  z ekranem rozkładanym automatycznie. Pozwala ona zminimalizować liczbę osób potrzebnych do obsługi maszyny. Jednocześnie podnosi także komfort pracy i zwiększa wydajność maszyny skracając czas zbioru owoców z jednego drzewa. Mamy kilka propozycji dla swoich klientów. Wybór modelu agregatu zależy wyłącznie od warunków w sadzie w jakich będzie pracować maszyna i oczywiście od preferencji samego kupującego.

 

Agregat otrząsający z automatycznym ekranem MAJA

Zbiór owoców teleskopowo czy na łukach?

Agregaty otrząsające MAJA AUTOMATIC dostępne są z ekranem wysuwanym TELESKOPOWO (model TS) oraz z ekranem wysuwanym NA ŁUKACH (model LK). Główną zaletą tych maszyn jest możliwość zmiany rozstawienia prowadnic ekranu oraz położenia kolumny żurawia, na którym zawieszona jest otrząsarka,  żeby jak najlepiej dopasować parametry maszyny do rozstawu drzew w sadzie.  Takich możliwości nie dają inne tego typu maszyny dostępne na rynku. Zarówno MAJA AUTOMATIC  „TS”  jak i „LK” podobnie jak agregat MAJA dostępne są w dwóch wersjach: krótszej i dłuższej. Dostępne opcjonalne wyposażenie dodatkowe pozwala na dopasowanie maszyny do swoich potrzeb.

Agregat otrząsający MAJA  Otrząsarka do wiśni MAJA

 

MAJA z możliwością zbioru owoców w worki typu BIG BAG

Agregaty MAJA są przeznaczone do zbioru owoców pestkowych takich jak wiśnie czy śliwy a także do jabłek przemysłowych, orzechów a na plantacjach zagranicznych do oliwek, migdałów czy pistacji. Różnorodność zastosowań sprawia, że klienci oczekują aby zbiór owoców był możliwy w różne pojemniki: małe skrzynki, skrzyniopalety, beczki czy worki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom wprowadziliśmy dodatkowe wyposażenie do agregatów MAJA, które pozwoli na zbiór w specjalne duże worki tzw. BIG-BAG.

Dodatkowa, niezależna opcja do agregatów MAJA pozwalająca na uniwersalne użytkowanie agregatu poprzez zbiór owoców w worki typu BIG-BAG lub po zdemontowaniu opcjonalnie w skrzynki lub skrzyniopalety. Więcej o tym rozwiązaniu znajdziecie tutaj.

Maszyny sadownicze dla każdego

Podsumowując, agregaty MAJA to doskonałe rozwiązanie w wieloletnich sadach tradycyjnych, gdzie drzewa rosną w rozstawie 2-3 metrów, mają gęste korony i dość grube pnie i konary,  jak również w sadach intensywnych prowadzonych w technologii szpalerowej, gęsto posadzonych i odpowiednio prowadzonych pod zbiór mechaniczny. Dodatkowym atutem przy wyborze oferty WEREMCZUK FMR jest pomoc doradców, którzy w oparciu o swoją wiedzę zdobytą w kraju jak i zagranicą pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie i udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat dostępniej oferty.

Kombajnowy zbiór wiśni i śliw

Dla klientów, którzy posiadają kilkudziesięciohektarowe sady lub zamierzają rozwijać swoje gospodarstwa w stronę intensyfikowania produkcji owoców, posiadamy w ofercie samojezdne i zaczepiane kombajny do zbioru wiśni i śliw FELIX i FELIX Z, które od kilkunastu lat pracują w sadach w Polsce i w Europie.

Kombajn do zbioru wiśni

 

Jesteś sadownikiem i zajmujesz się uprawą owoców pestkowych, stawiasz na rozwój swojego gospodarstwa i jego konkurencyjność ?

Oto 5 powodów dla których warto bliżej przyjrzeć się ofercie WEREMCZUK FMR

  1. Tylko oryginalne rozwiązania
  2. Zawsze unijne standardy
  3. Innowacyjne technologie
  4. Już 40 lat na rynku
  5. Profesjonalne doradztwo