fbpx

PRODUCENT

Unia Europejska

Otrząsarka do owoców MAJA AUTOMATIC – WISIENKĄ NA TORCIE

Polska jest jednym z czołowych producentów wiśni w Europie i na świecie. Co zrobić żeby odnieść  sukces w produkcji tych owoców? Podstawą jest zdobyte doświadczenie, wiedza,  odpowiednie warunki atmosferyczne ale również nowatorskie podejście do prowadzenia intensywnych sadów wiśniowych i mechanizacja zbioru.

Mechaniczny zbiór owoców sposobem na sukces

Producenci wiśni i  innych owoców pestkowych, oczekują wysokiej jakości maszyn, które zwiększają efektywność pracy i podnoszą jej komfort. Ważne jest aby jednocześnie optymalizowały i ułatwiały cały proces produkcji począwszy od przygotowania pola do nasadzeń, poprzez pielęgnację sadów i  zbiór owoców przy równoczesnym obniżaniu kosztów produkcji.

 

Tradycja i doświadczenie w produkcji maszyn sadowniczych

Blisko 40 lat doświadczenia w branży rolniczej pozwoliło nam doskonale poznać wymagania swoich klientów. Dzisiaj, będąc liderem w swojej branży oferują najwyższej jakości sprzęt wychodząc na wprost oczekiwaniom kupujących  i celnie trafiając w ich potrzeby.

Na uwagę zasługuje najnowsza oferta maszyn skierowana właśnie do producentów wiśni i śliw i innych owoców pestkowych. Agregaty otrząsająco-czyszczące MAJA są dostępne na rynku od kilkunastu lat i cenione są przez klientów w Polsce jak i na świecie. Początkowo oferta skierowana była do sadowników, którzy swoje sady prowadzą w sposób tradycyjny – dzisiaj także do tych, którzy stawiają na ich intensywny rozwój.

 

Solidne podstawy 

W podstawowej wersji MAJA dostępna jest w dwóch modelach – pierwszy model dostosowany jest do ekranu o szerokości maksymalnie 4m (zaprojektowany z myślą o sadach nowoczesnych, intensywnych) a drugi – szerszy – do ekranu o szerokości maksymalnej 6m (wieloletnie sady tradycyjne). W zależności od rozstawu drzew w sadzie, ekrany można wymieniać na szersze lub węższe. Ekran rozkładany i zwijany jest ręcznie i potrzeba do tego minimum dwóch osób. To rozwiązanie sprawdza się w sadach od kilkunastu lat i  pozwoliło zastąpić zbiór zwykłymi otrząsarkami, gdzie owoce zbierało się na rozłożone plandeki i ręcznie przesypywało do skrzynek lub skrzyń usuwając przy okazji nieczystości. Agregaty MAJA wyposażony w moduł otrząsająco – czyszczący pozwoliły znacznie skrócić czas zbioru wiśni z jednego drzewa, poprawiając jakość owoców i zmniejszając liczbę osób pracujących w sadzie.

Agregat otrząsający do śliw

Automatic w sadzie

Czy można zatem zrobić więcej? Oczywiście, że tak. Nasza najnowsza propozycja mechanicznego zbioru wiśni to MAJA AUTOMATIC  z ekranem rozkładanym automatycznie. Pozwala ona zminimalizować liczbę osób potrzebnych do obsługi maszyny. Jednocześnie podnosi także komfort pracy i zwiększa wydajność maszyny skracając czas zbioru owoców z jednego drzewa. Mamy kilka propozycji dla swoich klientów. Wybór modelu agregatu zależy wyłącznie od warunków w sadzie w jakich będzie pracować maszyna i oczywiście od preferencji samego kupującego.

 

Agregat otrząsający z automatycznym ekranem MAJA

Zbiór owoców teleskopowo czy na łukach?

Agregaty otrząsające MAJA AUTOMATIC dostępne są z ekranem wysuwanym TELESKOPOWO (model TS) oraz z ekranem wysuwanym NA ŁUKACH (model LK). Główną zaletą tych maszyn jest możliwość zmiany rozstawienia prowadnic ekranu oraz położenia kolumny żurawia, na którym zawieszona jest otrząsarka,  żeby jak najlepiej dopasować parametry maszyny do rozstawu drzew w sadzie.  Takich możliwości nie dają inne tego typu maszyny dostępne na rynku. Zarówno MAJA AUTOMATIC  „TS”  jak i „LK” podobnie jak agregat MAJA dostępne są w dwóch wersjach: krótszej i dłuższej. Dostępne opcjonalne wyposażenie dodatkowe pozwala na dopasowanie maszyny do swoich potrzeb.

Agregat otrząsający MAJA  Otrząsarka do wiśni MAJA

Maszyny sadownicze dla każdego

Podsumowując, agregaty MAJA to doskonałe rozwiązanie w wieloletnich sadach tradycyjnych, gdzie drzewa rosną w rozstawie 2-3 metrów, mają gęste korony i dość grube pnie i konary,  jak również w sadach intensywnych prowadzonych w technologii szpalerowej, gęsto posadzonych i odpowiednio prowadzonych pod zbiór mechaniczny. Dodatkowym atutem przy wyborze oferty WEREMCZUK FMR jest pomoc doradców, którzy w oparciu o swoją wiedzę zdobytą w kraju jak i zagranicą pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie i udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat dostępniej oferty.

Kombajnowy zbiór wiśni i śliw

Dla klientów, którzy posiadają kilkudziesięciohektarowe sady lub zamierzają rozwijać swoje gospodarstwa w stronę intensyfikowania produkcji owoców, posiadamy w ofercie samojezdne i zaczepiane kombajny do zbioru wiśni i śliw FELIX i FELIX Z, które od kilkunastu lat pracują w sadach w Polsce i w Europie.

Kombajn do zbioru wiśni

 

Jesteś sadownikiem i zajmujesz się uprawą owoców pestkowych, stawiasz na rozwój swojego gospodarstwa i jego konkurencyjność ?

Oto 5 powodów dla których warto bliżej przyjrzeć się ofercie WEREMCZUK FMR

  1. Tylko oryginalne rozwiązania
  2. Zawsze unijne standardy
  3. Innowacyjne technologie
  4. Już 40 lat na rynku
  5. Profesjonalne doradztwo