fbpx

PRODUCENT

Unia Europejska

Blog

DZIEŃ OGÓRKA I DZIEŃ OWOCÓW JAGODOWYCH

Nadchodzący tydzień niesie ze sobą bardzo ciekawe wydarzenia zarówno dla producentów owoców, jak również warzyw.
24 lipca rozpoczyna się bowiem cykl tematycznych spotkań polowych, organizowanych przez redakcję magazynu Warzywa i Owoce Miękkie oraz lokalne oddziały Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, wymagane jest jedynie zgłoszenie swojej obecności.

Firma WEREMCZUK FMR, jako wiodący producent specjalistycznych maszyn przeznaczonych do sadownictwa i warzywnictwa oczywiście chętnie włącza się w organizację oraz bierze czynny udział w tego typu wydarzeniach. Jesteśmy przekonani o słuszności podejmowania wszelkich działań szkoleniowych, ponieważ posiadanie aktualnych informacji branżowych, śledzenie trendów i wyciąganie z nich wniosków pozwala podnieść prestiż i konkurencyjność gospodarstw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ OGÓRKA

Dzień pierwszy, tj. 24 lipca 2018,  został poświęcony tematyce ogórka. 
W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia najnowszych odmian ogórka uprawianych na poletkach doświadczalnych SDOO w Kościelnej Wsi. Specjaliści z tamtejszego Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian dokonają oceny sensorycznej tego warzywa oraz poprowadzą panel dyskusyjny dotyczący uprawy ogórka. Możliwość bezpośredniej wymiany informacji z naukowcami oraz specjalistami z branży z całą pewnością pozwoli uzupełnić brakującą wiedzę a następnie podjąć bezpośredniego działania w swoim gospodarstwie.

 

 

Z uwagi na fakt, że oferta naszej firmy jest również skierowana do rolników zajmujących produkcją ogórka, pragniemy zaznaczyć naszą obecność na tym wydarzeniu.

Spośród maszyn produkowanych przez firmę WEREMCZUK FMR na szczególną uwagę zasługuje specjalistyczny siewnik MAX PNEUMATIC wyposażony w sekcję do wysiewu ogórka.
Wszystkie parametry sekcji ogórkowej zostały dostosowane w taki sposób, aby zagwarantować precyzyjny wysiew nasion i optymalne wschody. Więcej szczegółowych informacji dotyczących siewnika do ogórka znajdziesz w zakładce maszyny do uprawy warzyw .
Nasz siewnik MAX PNEUMATIC z sekcją do wysiewu ogórka został doceniony przez organizatorów tegorocznych targów AGROTECHNIKA odbywających się w Bratoszewicach, podczas których w konkursie na maszynę targów, zdobył pierwsze miejsce w kategorii maszyny rolnicze i urządzenia techniczne – więcej  na blogu.

 

 

DZIEŃ OWOCÓW JAGODOWYCH

 

Kolejne spotkanie, w którym także będziemy uczestniczyć, to Dzień Owoców Jagodowych. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca 2018 roku  na terenie Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian w Masłowicach k. Wielunia.
Program spotkania zapowiada się niezwykle interesująco- wykłady znanych polskich naukowców specjalizujących się w temacie owoców jagodowych, prezentacje specjalistów z ZDOO w Masłowicach,  z pewnością pozwolą efektywnie spędzić czas oraz pozwolą pogłębić posiadaną już wiedzę. 

Firma WEREMCZUK jest ściśle związana z polskim rynkiem owoców jagodowych. Od 1981 roku dostarczamy do krajowych oraz zagranicznych producentów kombajny do zbioru porzeczek, aronii, agrestu, malin.  Obecnie, oferta naszej firmy pozwala na skompletowanie maszyn obejmujących niemalże całą technologię związaną z uprawą, pielęgnacją, zbiorem, likwidacją oraz odmładzaniem różnego rodzaju plantacji jagodowych. Poza kombajnami do porzeczek, malin, borówki, jagody kamczackiej, aronii oraz innych jagodowych, znajdziecie u nas maszyny wielofunkcyjne ułatwiające ekologiczną pielęgnację plantacji, opryskiwacze tunelowe, kosiarko- rozdrabniacze czy karczowniki karp. 

My, jako firma, także musimy dbać o ciągłą aktualizację wiedzy z dziedziny owoców jagodowych. Pozwala to nam lepiej zrozumieć potrzeby klientów a dzięki temu udoskonalać nasze maszyny w taki sposób, by jak najlepiej spełniały Wasze oczekiwania.

Tematyka wykładów  podczas Dnia Owoców Jagodowych będzie poruszała między innymi obszar związany z uprawą maliny czy borówki.
W tym roku w ofercie naszej firmy pojawił się całorzędowy kombajn do zbioru owoców KAREN, który zaprojektowany został z przeznaczeniem mechanicznego zbioru malin i borówek. W czasie, kiedy ceny owoców są tak zmienne a pozyskanie pracowników sezonowych tak skomplikowane- mechanizacja zbiorów okazuje się jedynym słusznym kierunkiem. Więcej o kombajnie do maliny i borówki znajdziecie w zakładce maszyny do zbioru malin.

Mechaniczny zbiór malin

 

Nową propozycją w naszej ofercie jest także wyposażenie znanego wszystkim kombajnu z serii JOANNA w opcję MULTI-FRUIT, która umożliwia zbiór różnych rodzajów upraw jagodowych, korzystając z jednej maszyny- więcej na temat w zakładce kombajn do zbioru owoców – JOANNA MULTI-FRUIT  

 

Dokładny program tych spotkań dostępny na stronie internetowej miesięcznika Warzywa i Owoce Miękkie.

Zapraszamy do wzięcia udziału razem z nami!

 

 

 

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER