fbpx

PRODUCENT

Blog

Szanse i zagrożenia w uprawie porzeczek

Uprawa porzeczek czarnych i czerwonych w Polsce a także analiza szans i zagrożeń dla tej produkcji będzie tematem przewodnim tegorocznej Wojewódzkiej Konferencji Sadowniczej, organizowanej przez LODR w Końskowoli.

Województwo lubelskie jest szczególnym obszarem na mapie naszego kraju, gdzie uprawa porzeczek jest bardzo rozpowszechniona. 
Niskie ceny owoców wywołują coraz większe obawy wśród producentów, dotyczące celowości prowadzonej przez nich produkcji. Oczywiście jest to zupełnie naturalne i zrozumiałe. Rolnicy inwestują w swoje gospodarstwa czy plantacje, chcąc uzyskać zadowalającej wysokości przychód. Niestety kumulacja różnych czynników – tj. wysokie ceny nawozów, oprysków, mnogości prowadzonych zabiegów pielęgnacyjnych czy ostatecznie kosztu zbioru, niejednokrotnie sprawia, że zysk jest mniejszy niż się tego spodziewali.

Oczywistym jest, że zarówno uprawa porzeczek, tak jak i każdej innej rośliny, a także każda produkcja wiąże się z różnymi zagrożeniami. 
Na szczęście po drugiej stronie szali pojawiają się szanse, które pozwalają myśleć producentom o powiększaniu upraw i wzroście efektywności produkcji.

Jednym z ważniejszym elementów, które mają wpływ na wzrost efektywności jest mechanizacja zbioru oraz posiadanie specjalistycznego zaplecza w  postaci maszyn do pielęgnacji plantacji.

Firma WEREMCZUK FMR posiada w swojej ofercie pełną gamę maszyn dedykowanym producentom owoców miękkich – od podcinaczy pędów, przez kosiarki sadownicze, kombajny do owoców, po wyrzynarki krzewów czy karczowniki karp.
Nasze maszyny, od blisko 40 lat, pracują na plantacjach na terenie naszego kraju, jak również poza nim.
Użytkownicy urządzeń zgodnie potwierdzają fakt, że to trwałe i niezawodne maszyny sadownicze. 

Specjalistyczny park maszynowy z pewnością pozwoli Ci dostrzec jeszcze więcej szans, które niesie ze sobą uprawa porzeczek.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać Państwa na zbliżającej się konferencji, która będzie okazją do wymiany doświadczeń i zgłębienia wiedzy.

Mechaniczny zbiór owoców szansą dla producentów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER