PRODUCENT

Unia Europejska

Kombajn do warzyw ALINA ECO II – nowe modele, nowe rozwiązania

Alina ECO II to najnowsza wersja kombajnu do warzyw ALINA przeznaczona na małe i średnie gospodarstwa, w których producenci warzyw cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność maszyny. Ten prosty i ekonomiczny kombajn wyposażony w podstawowe zespoły robocze zapewnia wysokiej jakości zbiór. Maszyna doskonale sprawdza się między innymi przy zbiorze marchwi, pietruszki, buraczka ćwikłowego czy selera.

 

 

 

Zbiór warzyw na przyczepę lub do skrzyniopalety

 

Kombajn do warzyw ALINA ECO II może być wyposażona w transporter umożliwiający zbiór plonu na przyczepę jadącą  obok lub w krótki transporter do zbioru w skrzyniopaletę umieszczoną na rolkach na ramie kombajnu. Transportery te można montować zamiennie na tej samej ramie.

     

 

Przyjazna konstrukcja maszyny 

 

Transporter na przyczepę w ALINIE ECO II posiada zagięcie, które zwiększyło maksymalny wysięg transportera do 4200 mm. Jednocześnie pozwoliło ono dokładniej ustawić wysokość sypania warzyw na przyczepę lub ustawionych tam w dwóch rzędach skrzyniopalet. Z pewnością zmniejszyło tym samym możliwość powstawania uszkodzeń.

Zębaty pasy  w zespole zbierającym jeszcze dokładniej chwytają nać i transportują warzywa do zespołu obrywającego. Prosta i łatwa regulacja głębokości pracy wyorywacza pozwala na płynne zagłębianie się w ziemi i eliminuje ryzyko uszkodzenia wyorywacza.

                                

Większe koła pozwalają na pracę kombajnu w każdych warunkach polowych.

W kombajnie zastosowano standardowe podbieraki rurowe i dwa nieaktywne otrząsacze ziemi. Do napędu zespołów roboczych wykorzystano pompę 1-sekcyjną a kombajn korzysta z hydrauliki ciągnika. W przypadku kombajnów przystosowanych do zbioru warzyw na przyczepę potrzebny jest ciągnik z dwoma parami wyjść hydrauliki zewnętrznej. Jedno wyjście do sterowania wysokości chwytania za nać a drugie wyjście do sterowania wysokością transportera. Sterowanie tymi podzespołami odbywa się elementami sterującymi ciągnika. Przy wersji kombajnu do zbioru w skrzyniopaletę umieszczoną na kombajnie potrzebna jest tylko jedna para wyjść – regulacja wysokości transportera odbywa się za pomocą śruby.

Przewidziano również wersję kombajnu bez własnej hydrauliki – potrzebna jest wtedy jeszcze jedna para wyjść z ciągnika do zasilania odbiorników.

 

Bogate wyposażenie dodatkowe

 

W zależności od potrzeb klienta kombajn może zostać wyposażony w dodatkowe moduły, między innymi:

  • automatykę sterowania chwytania za nać i elektrozawory do sterowania podzespołami za pomocą sterownika umieszczonego w kabinie ciągnika
  •  zawory do zmiany kierunku ruchu pasów chwytających za nać oraz głowicy,
  •  podbieraki obrotowe,
  •  otrząsacz obrotowy ziemi – jedną lub dwie sztuki,
  •  dodatkową pompę (2 sekcja) do sterowania elementami kombajnu – w tym przypadku nie potrzebne są wyjścia zewnętrznej hydrauliki ciągnika,
  •  szczotki czyszczące pas,
  • krótki transporter z widłami i rolkami do zbioru marchwi do skrzyniopalety umieszczonej na kombajnie (dla wersji ze zbiorem na przyczepę).

 

Parametry techniczne kombajnu

 

  • Zapotrzebowanie mocy ciągnika   – 80 KM
  • Maksymalna szerokość ciągnika przy zbiorze w skrzyniopalety umieszczone na przyczepie – 2,1 m
  • Maksymalna szerokość ciągnika przy zbiorze na przyczepę luzem – 2,4 m
  • Wysokość podnoszenia transportera na przyczepę –  maks. 2,6 m
  • Wysokość od podłoża do wierzchu skrzyni na przyczepie – maks. 2,2 m
  • Maksymalna wielkość skrzyń do zbioru na kombajnie – 1,2 x 1,2 m

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER