fbpx

PRODUCENT

Unia Europejska

Blog

Zbiór warzyw korzeniowych i inwestycja w rozwój gospodarstwa

Sezon na warzywa korzeniowe

Początek jesieni to czas, kiedy producenci warzyw mają szczególnie dużo pracy, na dobre bowiem, rozpoczyna się wtedy sezon zbioru warzyw. 
Okres ten niejednokrotnie wiąże się z napięciem i nerwami. Wszystko to dlatego, że priorytetem dla warzywników staje się wtedy zebranie plonów, na które ciężko pracowali cały rok.
Uzyskanie wysokiej jakości zbioru marchewki, pietruszki czy buraczka jest przez wielu hodowców nadal w dużej mierze uzależnione od sprzyjających warunków atmosferycznych. Częste opady deszczu czy duża wilgotność gleby potrafią znaczne opóźnić prace przy zbiorze i jednocześnie przyczynić się do obniżenia jakości plonów.
Pomimo, że producenci coraz większy nacisk kładą na mechanizację produkcji, niejednokrotnie nie są w pełni zadowoleni z uzyskiwanych efektów. Straty wynikające z niedokładnej pracy zespołu wyorującego,  zapychanie się elementów roboczych, niższa jakość zbioru spowodowana występowaniem dużej ilości  zanieczyszczeń na warzywach. 
Kluczowym aspektem staje się tutaj wybór maszyn i urządzeń w pełni dopasowanych do indywidualnych potrzeb gospodarstwa. W sezonie zbioru taką maszyną z pewnością będzie kombajn do warzyw.

 

Modernizacja gospodarstwa

Decydując się inwestycje czy rozbudowę gospodarstwa, rolnicy mogą liczyć na różne formy wsparcia. Jedną z podstawowych i jednocześnie najważniejszych dla rolnika  jest możliwość pozyskania części środków finansowych na realizację działań związanych z modernizacją gospodarstwa rolnego. Doskonałym zaś sposobem inwestowania jest inwestycja w mechanizację produkcji.
Obecnie zyskuje ona coraz większe znaczenie. Wszystko to za sprawą stale zmniejszającej się liczby osób, które chcą podejmować pracę w rolnictwie oraz rosnących kosztów robocizny.
Uzyskanie środków na zakup maszyn z funduszy europejskich wiąże się jednak także z koniecznością spełnienia wymagań odnośnie odpowiedniej jakości urządzeń, która jest zgodna z unijnymi standardami. Oczywiście maszyny produkowane przez naszą firmę, spełniają wszystkie wymagane normy. Potwierdzeniem tego faktu są setki kombajnów do owoców i warzyw marki WEREMCZUK pracujących już na całym świecie. 

 

Zbiór marchwi kombajnem

Zbiór selera kombajnem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze maszyny do zbioru warzyw

Firma WEREMCZUK FMR funkcjonuje na rynku już od blisko 40 lat. Przez ten okres niezmiennie towarzyszy producentom owoców i warzyw w ich drodze ku lepszej przyszłości. Wprowadzając na rynek ciągle nowe, udoskonalone rozwiązania, zwiększające efektywność pracy gospodarstw oraz poprawiające rentowność dba o rozwój rolnictwa.
W ofercie warzywniczej firmy Weremczuk znajdują się urządzenia przeznaczone zarówno do uprawy jak i zbioru warzyw. 

Na szczególną uwagę, zwłaszcza w okresie jesiennym zasługują kombajny do zbioru warzyw korzeniowych- ALINA SUPERNOVA oraz ALINA ECO II. Maszyny te gwarantują uzyskanie wysokiej jakości plonu marchewki, pietruszki, pasternaku, buraczka czy selera. Doskonale funkcjonujący zespół wyorujący oraz mocne i wytrzymałe ząbkowane pasy wyciągną z ziemi każdą marchewkę czy pietruszkę. Perfekcyjnie działający zespół oczyszczający zapewni natomiast ich najlepszą jakość. 

Warto rozważyć zakup kombajnu do warzyw właśnie teraz. Przede wszystkim z uwagi na wprowadzoną w ostatnim czasie promocję na model ALINA ECO II.
Obecnie ten kombajn warzywniczy można nabyć w wyjątkowo niskiej cenie.
W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym weremczukagro.com/kontakt-3/.

Obniżona cena kombajnów do warzyw

 

Dla producentów warzyw, którzy posiadają duże areały również mamy rozwiązanie, które zaspokoi ich oczekiwania. Samojezdny dwurzędowy kombajn do zbioru warzyw MAXIMUS to maszyna, która gwarantuje niezawodną pracę i wieloletnie użytkowanie. Szeroki zakres regulacji pozwala na dostosowanie maszyny do pracy z różnymi rodzajami upraw zapewniając jednocześnie bardzo dobrą jakość plonu. Zapraszamy na nasz kanał na YouTubie, gdzie zobaczyć można jak radzi sobie ten kombajn w marchewce: www.youtube.com/watch?v=d7CzHhetcZ4.

Poruszając temat zbioru warzyw korzeniowych nie można pominąć także ogławiarki i niszczarki naci BONA. Jest niezastąpionym urządzeniem w oczyszczaniu marchwi, pietruszki czy pasternaku przeznaczonych do bezpośredniego przetwórstwa. Mocna i wytrzymała konstrukcja zapewnia bezawaryjną pracę maszyny przez lata. Rolnik może dzięki temu skupić się na tym co dla niego najważniejsze a więc zbiorze swoich warzyw.

 

Idealne warunki do wzrostu

Poza maszynami przeznaczonymi do zbioru warzyw, firma Weremczuk FMR specjalizuje się także w produkcji maszyn do uprawy. W naszej ofercie znajdują się agregaty uprawowe z glebogryzarką AUR czy redliniarki MR.  Dzięki tym maszynom warzywa zyskają doskonale uformowane redliny czy zagony oraz idealnie przygotowane do wzrostu podłoże. Odpowiednio spulchniona i uformowana gleba może teraz przyjąć nasiona, które przy pomocy naszego siewnika MAX PNEUMATIC zostaną precyzyjnie wysiane i zyskają tym samym najlepsze warunki do dalszego wzrostu. 

 

Formowanie redlin agregatem marki WeremczukRedliny uformowane agregatem AUR marki Weremczuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inwestycja w park maszynowy tylko z nami

Maszyny marki WEREMCZUK są gwarancją wysokiej jakości i niezawodności.
Lata doświadczeń w produkcji sprzętu warzywniczego owocuje poprawą jakości urządzeń i ciągłym udoskonaleniem technologii.
Kupując maszyny naszej produkcji masz pewność, że zastosowane zostały tylko oryginalne i sprawdzone rozwiązania, zgodne z unijnymi standardami.
Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz opiekę serwisową na najwyższym poziomie.
Każda  maszyna posiada elementy robocze, które zużywają się szybciej i wymagają regularnej wymiany. Z nami zakup części zamiennych nie stanowi problemu. Wszystko czego potrzebujesz z pewnością znajdziesz w firmowym sklepie.

Potrzebujesz maszyny do zbioru lub uprawy warzyw? Wybierz markę WEREMCZUK i bądź spokojny o swoje plony.

 

 

 

 

 

 

FOLDERY DO POBRANIA

POBIERZ

NEWSLETTER